Klíčové osoby
Prof. RNDr. Radek Zbořil, Ph.D.
Email: radek.zboril@upol.cz
Adresa: Šlechtitelů 11, 783 71 Olomouc
Tel: +420 585 634 947
Role v projektu: Vedoucí týmu Univerzity Palackého v Olomouci
Regionální centrum pro nové technologie a materiály (www.rcptm.com), generální ředitel; Univerzita Palackého v Olomouci
Specializace: výzkum nanomateriálů – nanočástice na bázi železa a oxidu železa, stříbrné nanočástice, uhlíkové nanostruktury (grafen, fluorografen, uhlíkové tečky), magnetické nanočástice: syntéza, charakterizace, aplikace v katalýze, úprava vody, antimikrobiální léčba, medicína a biotechnologie.
R. Zbořil (39) získal titul Ph.D. v roce 2000, a v roce 2010 se stal profesorem fyzikální chemie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V období 2005-2010 pracoval jako vědecký ředitel Centra výzkumu nanopráškových materiálů. Od roku 2010 je generálním ředitelem Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 2010 byl jmenován členem představenstva Technologické agentury České republiky (www.tacr.cz). V roce 2011 mu byla ministrem školství, mládeže a tělovýchovy udělena cena za mimořádné výsledky dosažené v oblasti výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
Prof. Zbořil je autorem několika patentů a zavedených technologií. Významně se podílel na rozvoji technologie výroby nanočástic nulmocného železa aplikovaného v moderních technologiích úpravy vody (www.nanoiron.cz/en). Je odborným garantem mezinárodní konference NANOCON (www.nanocon.cz/en/)
Podrobný přehled publikační činnosti, projektů a vědecké spolupráce naleznete na: http://www.rcptm.com/about/page/radek-zboril/
Ing. Michael Tupý, Ph.D.
Email: michael.tupy@fatra.cz
Adresa: FATRA, a.s., třída Tomáše Bati 1541, 763 61 Napajedla
Tel: +420 724 405 691
Role v projektu: Vedoucí týmu FATRA, od července 2015
Fatra a.s., Project Management Support
Specializace:
- Vlastnosti a recyklace PVB, aj. vinylových polymerů
- Systémy na bázi PVC plastisolů
- Systémy na bázi polymerních AC a SBR plněných disperzí
- Polymerní směsi
M. Tupý (*1980) absolvoval doktorské studium na Fakultě technologické UTB ve Zlíně a v roce 2011 obhájil doktorskou práce na téma „The study of PVB waste application obtained from recycled windshields“. V letech 2005-2008 pracoval v laboratořích fy DuPont, v r. 2009-2012 ve firmě EFTEC ve vývoji automobilových tmelů na bázi PVC plastisolů či polymerních disperzí. V letech 2013-2015 byl na pozici post-doktoranda na Stavební fakultě Vysokého učení v Brně, kde pracoval na projektech a vývoji pokročilých stavebních materiálů využívajících odpadní plasty. Ve stejném roce pak přešel do společnosti FATRA, kde je plně zaměřen na vývoj, inovace a vedení projektů, společně se zavedením jejich výsledků do výrobního procesu.
Michael Tupý je autor a spoluautor 7 publikací s impakt faktorem, vydaných v mezinárodních vědeckých časopisech, 16 publikací v databázi SCOPUS a dalších 11 příspěvků na mezinárodních konferencích. Dále jedné kapitoly v odborné technické knize a jedněch výukových skript. Podrobný přehled publikační činnosti, projektů a vědecké spolupráce naleznete v příloze.
Doc. Ing. Vladimír Sedlařík, Ph.D.
Email: sedlarik@ft.utb.cz
Adresa: Centrum polymerních systémů, Nad Ovčírnou 3685, 76001 Zlín
Tel: +420 576 038 013
Role v projektu: Vedoucí týmu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB ve Zlíně)
Centrum polymerních systémů (www.cps.utb.cz), vědecko-výzkumný pracovník; UTB ve Zlíně
Specializace:
- příprava charakterizace a zpracovatelství biorozložitelných polymerů
- antimikrobiální modifikace polymerů
- vodorozpustné polymery
- výzkum využití odpadů mlékárenského průmyslu
V. Sedlařík (*1980) absolvoval doktorské studium na Fakultě technologické UTB ve Zlíně v roce 2006. Doktorská práce na téma „Biodegradable polymers based on dairy waste“ byla v témže roce oceněna Cenou Wernera von Siemense. Od roku 2005 působí na Centru polymerních materiálů od roku 2011 na nově vzniklém Centru polymerních systémů. V roce 2011 se habilitoval v oboru Technologie makromolekulárních látek. Od roku 2012 zastává funkci prorektora pro tvůrčí činnosti UTB ve Zlíně.
Podrobný přehled publikační činnosti, projektů a vědecké spolupráce naleznete na: http://www.utb.cz/ft/struktura/vladimir-sedlarik
Ing. Lenka Martinková
Email: martinkova@inotex.cz
Adresa: INOTEX, spol. s r.o. Štefánikova 1208, 544 01 Dvůr Králové n. L.
Tel: +420 737 121 167; +420 499 316 316
Role v projektu: Vedoucí týmu (WP7 – Textilní aplikace)
INOTEX, spol. s r.o. Česká republika, www.inotex.cz
L. Martinková (1963): Specializace v oblasti textilního zušlechťování, výzkum a vývoj textilních technologií. Vývoj nových textilních prostředků (TPP) pro zpracování a zušlechťování textilií a jejich aplikace pomocí a inovačních (bio)technologií pro funkcionalizaci textilií a dosažení multifunkčních efektů s vysokou přidanou hodnotou. Optimalizace navržených technologií a jejich zavádění do průmyslové praxe – technologický transfer. Dlouhodobé aktivity v rámci spolupráce konsorcií národních a mezinárodních projektů (5, 6, 7 RP EU, FRESH, COST, EUREKA, ERANET CROSSTEX-NET).
1981 – 1985 Universita Pardubice, Katedra technologie organických výrob
1993 – 1994 VŠCHT PRAHA, Fakulta technologie ochrany prostředí
Členství:
- STCHK – Spolek Textilních Chemiků a Koloristů (od r. 2003)
- ETP – Evropská technologická platforma pro textil, člen pracovní skupiny WG 4, EURATEX(od r. 2007)
- TNK 144 – Nanotechnologie, člen Technické normalizační komise ÚNMZ (od r. 2008)
RNDr. Hana Bendová, PhD.
Email: hbendova@szu.cz
Adresa: Státní zdravotní ústav, Centrum toxikologie a zdravotní bezpečnosti, Oddělení biomedicíny a welfare pokusných zvířat, Šrobárova 48, 100 42 Praha 10
Tel: +420 267 082 321
Role v projektu: Vedoucí týmu SZÚ
Státní zdravotní ústav
Zaměření: Antimikrobiální látky v kosmetice, ochrana zdraví, toxikologie, kosmetika, kosmetologie.
Dr. Hana Bendová získala titul Ph.D. v oboru Lékařská biofyzika na Univerzitě Palackého v Olomouci. V rámci oddělení pro biomedicínu a welfare pokusných zvířat Centra toxikologie a zdravotní bezpečnosti ve Státním zdravotním ústavu v Praze se dlouhodobě intenzivně zabývá vědeckou prací. Působí jako tajemnice pro legislativu výboru Kosmetologické společnosti ČR. Jako členka expertní skupiny pro kosmetiku Rady Evropy odbornice pro CEN a ISO zkušební metody v kosmetice se podílí na tvorbě evropské legislativy a její implementace do praxe v České republice Je také členkou České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a členkou Pracovní skupiny pro kosmetické přípravky Ministerstva zdravotnictví ČR. Dr. Bendová je autorkou a spoluautorkou vědeckých prací v mezinárodních impaktovaných časopisech a také vědeckých projektů, jejichž stručný přehled je uveden níže.
- Bendová H, Akrman J, Krejcí A, Kubác L, Jírová D, Kejlová K, Kolárová H, Brabec M, Malý M. In vitro approaches to evaluation of Sun Protection Factor. Toxicol In Vitro. 2007 Oct;21(7):1268-75.
- Kejlová K, Jírová D, Bendová H, Gajdoš P, Kolářová H. Phototoxicity of essential oils intended for cosmetic use. Toxicol In Vitro. 2010 Dec;24(8):2084-9.
- Akrman J, Kubác L, Bendová H, Jírová D, Kejlová K. Quartz plates for determining sun protection in vitro and testing photostability of commercial sunscreens. Int J Cosmet Sci. 2009 Apr;31(2):119-29.
- IGA MZ ČR “ Health risks of local skin toxicity determined by alternative toxicological methods in vitro “ (2009-2011)
- EC PROSAFE – Joint Market Surveillance Action on GPSD (2012-2014)
- TA ČR „NANOCOVER – Aqueous nanodispersions for functional surface treatment“ (2011-2014) IGA MZČR Identification of potential disruptors of endocrine system from products of everyday use (2012-2015)
Ing. Kateřina Zetková
Email: katerina.zetkova@synpo.cz
Adresa: S. K. Neumanna 1316, 532 07 Pardubice
Tel: +420 776 608 760
Role v projektu: projektový manažer, vedoucí týmu SYNPO, a.s., Vedoucí oddělení nanostrukturovaných polymerů
SYNPO, a.s.
Specializace:
Výzkum v oblasti nanomateriálů a jejich užití v polymerní matrici – nanočástice na bázi uhlíkových nanostruktur (grafen, CNT), oxidů kovů. Příprava, charakterizace, modifikace a dispergace do polymerní matrice.
Vzdělání:
chemický inženýr, Univerzita Pardubice, absolvovala v roce 1990. V letech 1990-1996 členem výzkumného týmu a asistentem profesora na Univerzitě Pardubice. Od roku 1996 do současnosti v SYNPO, a.s.
K. Zetková je spoluautorem několika patentů, užitných vzorů a zavedených technologií a též autorem či spoluautorem řady článků a příspěvků na konferencích.
Ing. Lubomír Kubáč, Ph.D.
Email: lubomir.kubac@cocltd.cz
Adresa: Rybitví 296, 533 54 Rybitví
Tel: +420 466 822 610
Role v projektu: Vedoucí týmu Centra organické chemie s.r.o., WP leader WP2 a WP6, předseda řídicího výboru
Centrum organické chemie s.r.o. (www.cocltd.cz), jednatel společnosti
Specializace: Výzkum, vývoj a transfer technologií v oblasti organických specialit se zaměřením na intermediáty pro organickou elektroniku, vodivé polymery a fotoaktivní materiály.
L. Kubáč (1967) je absolvent VŠCHT Pardubice v oboru organické technologie, Ph.D. získal na Univerzitě Pardubice. Dlouhodobá specializace v oblasti VaVaI a transferu technologií organických materiálů a jejich konečných aplikací. Zaměření na oblast biocidních materiálů, organických barviv, polovodivých organických materiálů pro organickou elektroniku, vodivých polymerů, ochrany před UV zářením a fotaktivních materiálů. Od roku 2004 působí jako projektový manažer se zaměřením na multioborové realizace funkčních organických materiálů pro úpravy povrchu materiálů a flexibilní organické elektroniky. Působí v projektech spolufinancovaných MPO, TAČR, GAČR, 6FP, 7FP. Od roku 1989 až do roku 2009 zaměstnán ve VUOS a.s. jako výzkumný pracovník, vedoucí výzkumných týmů a oddělení. Od roku 2010 jednatel společnosti Centrum organické chemie s.r.o.
L. Kubáč je autorem řady patentů a užitných vzorů, realizovaných technologií a podílí se také na publikační činnosti.
Ing. Jaroslav Říha
Email: riha.jaroslav@bio-medica.eu
Adresa: Biomedica, spol. s r. o., Pekařská 8, 155 00 Praha 5
Tel: +420 603 569 813
Role v projektu: vedoucí týmu Biomedica, spol. s r. o.
Biomedica, spol. s r. o., jednatel společnosti
Ing. Jaroslav Říha je absolvent VŠCHT Praha, Fakulty potravinářské a biochemické technologie oboru Biotechnologie a bioinženýrství. V roce 1992 byl zaměstnán ve firmě Biomedica, spol. s r.o. jako vedoucí výroby a od roku 1995 se stal jednatelem společnosti. Od roku 2000 je členem Meziresortní komise jodového deficitu v ČR a autorizovanou osobou k nakládání s nebezpečnými látkami z let 2000 – 2005. Je absolventem kurzu pro kvalifikované osoby výrobců léčivých přípravků. Působí v projektech spolufinancovaných TAČR, MPO-Trvalá prosperita a Evropského fondu pro regionální rozvoj a operačního programu Podnikání a inovace.